Klubbdag 2019

24450kr skänker vi till CANCERFONDEN

Intäkter är från tävlingar i tävlingen, vinlotteri, tävlingar vid klubbhus & överskott från Stjärnbrudarnas resa.

 

 

Placering Lag Resultat
1 Jelena Jarl / Thomas Jarl / Lena Heiel / Kjell-Åke Karlsson 126
2 Hannes Adolfsson / Melker  Halvarson / Gustav Hansson / Walter Svensson 123
3 Oskar Ek / Jari Oksanen / Jens Wiik / Mattias Andersson 120
4 Oliver Persson / Herman Henriksson / Jakob Fredriksson / Tobias Erlandsson 117
5 Niclas Mårtensson / Anna Mårtensson / Mats Sandberg / Mikael Jonsson 115
6 Tomas Andersson / Magnus Hansson / Anders Höögs / Magnus Scott 115
7 Johan Vilhelmsson / Kalle Dano / Stefan Bengtsson / Stefan Ek 113
8 Per Gustavsson / Lena Gustavsson / Johan Landerhjelm / Per-Magnus Rylander 113
9 Kristina Vilhelmsson / Jonas Nyberg / Sara Green / Caroline Olsson 111
10 Leif  Kautto / Mattias Immonen / Mikael Good / Tapio Koppelo 111
11 Cristher Sjöstrand / Hasse Persson / Andreas Widén / Matthias Mörk 110
12 Magnus Rosén / Peter Karlsson / Victor Karlsson / Johan Johansson 110
13 Camilla Mårtensson / Jouni Korkiamäki / Irene Lajko / Magnus Malmborg 110
14 Ewa Ahnström / Mari Lundqvist / Pär Söderberg / Mattias Modeé 106
15 Monica Södersten / Lennart Pettersson / Lore Stüker / Heinz Stüker 105
16 Jonas Karlsson / Pontus Ivarsson / Daniel Jarl / Kalevi Granlund 105
17 Martina Salomonsson / Carina Persson / Eva Sjöstrand / Åsa Erlandsson 104
18 Åke Danielsson / Susanne Bohlin / Pierre Collbo / Niclas Mårtensson 104
19 Daniel Adriansson / Filip la Fleur / Gustav Malm / Johan Pålhed 103
20 Ingalill Svensson / Anders Karlsson / Karin Söderberg / Kenneth Söderberg 103
21 Owe Nyrell / Peter Groning / Alexander Ström / Tommy Johansson 103
22 Anette Rindefjäll / Åsa Bergman / Tarja Koppelo / Lena Fältros 96
23 Tony Johansson / Daniel Stanell / Lars  Lundström / Patrik Berglund 91
24 Cecilia Ericsson / Magnus Ericsson / Curt Petersson / Elisabeth Petersson 90
25 Fredrik Johansson / Patrik Roman / Petter Gavelli / Daniel Karlsson 89
26 Jonas Berglund / Mats Carlström / Christer Svensson / Michael Johansson 86
     
  Vinnarna i singeltävlingen som får åka till Polen  
Brutto-Klass Per Gustavsson  
A-klass Jelena Jarl  
B-klass Kristina Vilhelmsson  
     
  Tävlingar i tävlingen  
Hål 2 Mari Lundqvist  
Hål 5 Hannes Adolfsson  
Hål 7 Tommy Johansson  
Hål 9 Mats Sandberg  
Hål 11 Kalevi Granlund  
Hål 14 Daniel Karlsson  
Hål 16 Mikael Jonsson